Тема: Носії повідомлень
Мета : навчальна: розширити знання учнів про носії інформації, їх характеристики, способи збереження даних;
розвиваюча : розвивати логічне мислення, пам’ять, словниковий запас; формувати вміння узагальнювати, робити висновки;
виховна: виховувати інтерес до інформатики, самостійність, відповідальність.
Обладнання: підручник «Сходинки до інформатики» 3 клас Г.В.Ломаковська, робочий зошит, ТЗН.
Хід уроку
I. Організаційна частина
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь : «Добрий день!»
1.1.Представлення
Мене звати Христина Олександрівна і сьогодні я проведу у вас урок інформатики. Подивіться уважно чи все необхідне для уроку у вас є на партах.
II. Мотивація навчальної діяльності
(слайд 2)
1984 року 12 липня трапилося одне цікаве явище. У німецькому місті Мюнхені випав град, який тривав лише 15 хвилин. Але шкода від нього була оцінена в півтора мільярди марок. Градини, що досягали курячого яйця завбільшки, пошкодили вікна, дахи, залишали вм’ятини на автомобілях, завдали великої шкоди полям та садам.
— Як ви вважаєте, звідки ми знаємо про це, адже минуло вже багато років?
III. Засвоєння нових знань,вмінь і навичок
3.1.Робота зі словами-анаграмами
(слайд3)
— Сьогодні ми поговоримо про збереження інформації. З давніх-давен люди спостерігали за природою, навколишнім світом та намагалися зберегти отриману інформацію. Зберігали її у вигляді малюнків на стінах печер, на глиняних дощечках, бересті, папірусі.
— Спробуймо розшифрувати подані слова, які підкажуть вам, на чому можна зберігати повідомлення.(Слова будуть прикріплені на дошці)
СДКИ (диск); ШТИОЗ (зошит); КГНИА (книга); ЛІПКАВ (плівка).
(слайд 4)
— Усі ці та інші предмети, за допомогою яких зберігаються інформація, ми можемо назвати носіями повідомлень.
— Чи всі носії однаково довго можуть зберігати інформацію?
— Чи на всіх носіях можна зберегти будь-яку інформацію?
3.2.Робота з підручником (слайд 5)
(§ 4, робота з таблицею на с. 21.) (слайд 6-9)
IV. Узагальнення і систематизація знань, умінь і навичок
4.1.Гра «Так чи ні»
(слайд 10)
Учитель загадує слово — носій інформації. Учні повинні поставити запитання, на які можна відповісти «Так» або «Ні».
Наприклад: — Це сучасний носій? — Ні. — Він великий? — Так. — Це скеля чи папірус?
4.2. Задачі на розвиток логічного мислення
(слайд 11)
1. Закінчіть речення :
Вівторок, середа,четвер, неділя – це… (дні тижня).
Ранок, день, вечір, ніч – це… (частини доби).
Україна, Польща, Франція, Англія – це…(країни).
Стебло, листочок, пелюсточки – це… (частини рослини).
2. Два хлопчики грали у хованки 3 години. Скільки годин грав кожен із хлопчиків? (3 години)
3.Двоє синів і двоє батьків з’їли 3 яблука. По скільки яблук з’їв кожний? (По 1)
4.3. Фізкультхвилинка (слайд 12)
4.4. Робота в зошиті з друкованою основою (с.10,завд.4) (слайд 13)
4.5.Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером (слайд 14)
Бесіда за віршем
Якщо ти стоять втомився А коли забіг до класу,
За дверима кабінету, Хай учитель щось волає,
Бий у двері та штовхайся, Перевір усі роз’єми,
Залітай у клас хутчіш. Доторкнись до монітора,
На столах усе розкидай, Покрути клавіатуру
Натискай мерщій на кнопки, І поклацай, бо не можна
Шанс лови, бо може завтра Працювать без перевірки.
Кабінету вже не буде.
Чи сподобався вся вам вірш?
Чи можна себе так поводити? Чому?
А як потрібно себе поводити у комп’ютерному класі?
4.6. Практична робота на ПК (слайд 15)
Програма «Розкидайка».
4.6. Релаксація для очей (слайд 16)
V. Підсумок уроку
(слайд 17)
- Які носії повідомлень використовували стародавні люди?
- Які сучасні носії повідомлень ви знаєте?
- Які паперові носії повідомлень ви використовуєте в школі?
|