Тема:
|
Проведення
конкурсу веселих і допитливих на тему:” Завітала в гості зимонька-зима”.
|
|
|
Мета:
|
Провести конкурс на тему
"Завітала в гості зимонька-зима”, поглибити знання дітей про ознаки зими, про
різдвяні звичаї, повторити колядки, щедрівки, загадки, приказки, прислів”я,
вірші, пісні прозиму, вчити дітей описувати зимовий пейзаж.
Розвивати інтерес до народних традицій, фольклору українського
народу, розвивати пам”ять, мислення, мову.
Виховувати любов до
природи, бережне ставлення до неї, любов і повагу до народних традицій,
святкувань, усної народної творчості.
|
|
Обладнання: |
|
Емблеми команд, призи для
переможців, картини із зображенням зимових пейзажів.
|
Х і д з а н я т т я
І.
Організаційна частина.
1.
Повідомлення теми та мети
заняття.
-
Діти, сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми проведемо конкурс веселих і допитливих.
Тому прошу бути уважними, активними, адже на переможців чекають призи.
ІІ. Підготовча частина. Поділ
групи на команди. Вручення кожній команді емблеми. Визначення журі.
ІІІ. Основна частина.
1.
Відгадування загадки. Команда, яка перша відгадає загадку отримує 1 бал.
Хто наткав полотна,
Аж від лісу до вікна?
І сміється , задається:
От така ширина? (Зима)
Входить
Зима.
Вихователь: Ой ти зимонько-зима,
В тебе жалощів нема:
Снігом вкрила наш
садок,
Розігнала всіх пташок.
Вітер твій гуде,
шумить ,
За вікном мороз
тріщить,
А та віхола не роз
Заганеє в хату вас.
Зима:
Не лякайтесь, любі діти.
Буду вас я веселити.
Принесла ж я вкм малята,
Сніг біленький і лапатий,
Лижі, ковзани і санки
Для Івасика й Оксанки.
А ще й свята Різдвяні
Я дарую дітворі.
Ану ж позмагайтеся.
Конкурси оцінюються за п”ятибальною
системою.
К о н к у р с № 1
-
Яка команда знає найбільше віршів про зиму?
К о н к у р с № 2
-
Яка команда знає найбільше пісень про зиму?
К о н к у р с № 3
-
Котра команда краще заколядує?
К о н к у р с № 4
Дати
відповідь на запитання.: "Буває?” чи "Не буває?”. Запитання задаються по черзі
до кожної команди.
І команда
|
|
ІІ команда
|
|
|
|
Випав великий сніг і
з”явилося багато мух, комарів.
|
|
Сніг надворі, а дерева вкрилися ніжним цвітом.
|
|
|
|
Зацвіли яблуні, вишні,
абрикоси.
|
|
Осінню люди збирають
урожай з садків та городів.
|
Надворі сніг білий, а
зайчик сірий.
|
|
Цвітуть квіти і падає
сніг.
|
|
|
|
Діти загаряють на сонці, а
на річці крига.
|
|
У лісі завірюха, а ведмідь
малину збирає.
|
|
|
|
Сніг іде - гриби ростуть.
|
|
Сніжок землю покриває, а в
саду яблука дозрівають.
|
|
|
|
Сів метелик на сніжинку.
|
|
З дерев опадає листя, іде
дощ.
|
|
|
|
Влітку чути спів пташок.
|
|
Зозулька в лісі кує, а
сніжок іде, іде.
|
|
|
|
Сонце пече, липа цвіте,
а всі люди у шубах ходять.
|
|
Сонце пече, травичка
зеленіє, метелики літають, пташки співають, а діти ліплять снігову бабу.
|
К о н к у р с № 5
-Опиши
зимовий пейзаж.
(Кожній
команді дається по картині із
зображенням зимового пейзажу.)
К о н к у р с № 6
Завдання:
відгадати загадки.
І команда
|
ІІ команда
|
|
|
1.
Біле, як сорочка.
Пухнасте, як квочка.
Крил
не має, а гарно літає.
Що
то за птиця, що сонця боїться? (Сніг)
|
5.
Впаде з неба- не розіб”ється, Впаде в воду-
розпливеться.
(Сніг)
|
|
|
Без сокири, без долота, а
мости будує. (Мороз)
|
6.
Рук не має, а узори вишиває.
(Мороз)
|
|
|
2.
Без дощок і сокири
Через річку міст зробили.
Міст гладенький, наче скло.
Буде дітям весело. (Крига)
|
7.
Що росте догори коренем?
(Бурулька)
|
|
|
3.
Які тварини сплять взимку?
|
8.
Які птахи
залишаються в нас зимувати?
|
К о н к у р
с № 7
-
Хто як зимує ?
І команда
|
ІІ команда
|
|
|
-
Як зимує білочка?
-
Як зимує ведмідь?
-
Як зимує травичка?
|
-
Як зимує зайчик?
-
Як зимує їжачок?
-
Як зимує соловейко?
|
К о н к у р с № 8
-
Чи знаємо ми зимові прикмети?
Перемагає та команда, яка назве якнайбільше
зимових прикмет.
ІУ. Підсумок
заняття
Підведення
результатів конкурсу, нагородження переможців.
|